jaune                                                                       ltpl_logo1_color

UNIA EUROPEJSKA                                                                                                        Sąsiedzi w działaniu

W dniach 13-15 lutego 2012 r. odbyła się w Giżycku druga część szkolenia pn. „Planowanie strategiczne” w którym wzięło udział po 15 uczestników z Powiatu giżyckiego i Alytus. Wspólne warsztaty z zakresu zarządzania organizacją i planowania jej rozwoju miały na celu lepsze poznanie procesów, którym podlega każda jednostka. Uświadomienie sobie tych zasad, pozwoli lepiej zarządzać i wykorzystywać zasoby przedsiębiorstw oraz planować rozwój i potencjał pracowników. W ramach zajęć praktycznych opracowana została wspólna strategia rozwoju Powiatu giżyckiego i miasta Alytus. Przeanalizowane zostały dotychczasowe osiągnięcia dotyczące współpracy partnerów, wyciągnięto wnioski i stworzono nowy model rozwoju kontaktów sąsiedzkich.  Wszyscy uczestnicy odbyli w sumie sześciodniowy kurs z zakresu planowania strategicznego, zakończony uzyskaniem certyfikatu wydanym przez Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie.

Wieczorem, po całym dniu szkolenia, uczestnicy mogli zintegrować się przy wspólnym ognisku i podczas przejażdżki kuligiem. Natomiast drugiego dnia, na sali sportowej wybudowanej w ramach poprzedniego wspólnego projektu nr LT-PL/072, odbyły się gry i zabawy sportowe między uczestnikami z Giżycka i Alytus. Goście z Litwy potwierdzili dominację w koszykówce, jednakże w meczu piłki siatkowej to reprezentanci Giżycka pokonali swoich kolegów z Alytus. Uwieńczeniem rozgrywek był mecz w tenisa pomiędzy reprezentantem Polski i Litwy, którego pomysł zrodził się podczas pierwszego etapu szkolenia w Alytus.

Opracował: Dariusz Grądzki