jaune                                                                        ltpl_logo1_color

UNIA EUROPEJSKA                                                                                                            Sąsiedzi w działaniu

W dniach od 7 – 18 maja br. 40 osobowa grupa młodzieży z litewskiej szkoły Centrum Edukacji Zawodowej w Alytus odbywała praktyki zawodowe na terenie Miasta i Gminy Giżycko.

Praktyki są jednym z działań projektu pn. „Edukacja zawodowa w regionie transgranicznym podstawą rozwoju przedsiębiorczości” realizowanego przez wyżej wymienioną szkołę oraz Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku działający w imieniu Powiatu Giżyckiego.

Projekt ten jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do udziału w praktyktykach zawodowych została wytypowana grupa 40 osób, w skład której wchodzili: Kelnerzy/barmani – 6 osób; Pracownicy hotelowi – 12 osób; Kucharze – 19 osób; Pielęgniarki socjalne – 3 osoby. Na potrzeby organizacji praktyk, dla powyższych grup przeprowadzono rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami, po czym podpisano umowy na realizację praktyk w:

-          Domu Pomocy Społecznej w Giżycku,

-          Hotelu „Wodnik“ w Giżycku,

-          Hotelu „Mazury“ w Giżycku,

-          Restauracji „Relax“ w Giżycku,

-          Hotelu“Tajty“ w Wilkasach,

-          Wiosce Turystycznej Wilkasy, Ośrodku Wypoczynkowo – Konferencyjnym,

-          Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku,

-          Akademickim Związku Sportowym Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego Ośrodku
w Wilkasach.

Zdjęcie z praktyk w Restauracji „Relax”

100_1543

Podczas pobytu w Gizycku młodzież miała możliwość zwiedzania miasta oraz rejsu statkiem "Łabędzim Szlakiem".

100_1695

100_1606