logo wysoka jakosc

Projekt Powiatu Giżyckiego „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Giżyckim we współpracy z przedsiębiorcami” otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizację projektu Zarząd Powiatu powierzył Powiatowemu Zespołowi Obsługi Szkól i Placówek Oświatowych. Wartość projektu wynosi 2 014 127,68 zł, w tym dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej 1 663 079, 81 zł.

Przedmiotem projektu jest rozwój infrastruktury edukacyjnej, z której korzystają uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku w budynku szkoły i w Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP).

W budynku szkoły na I piętrze zostaną utworzone pracownie kształcenia zawodowego: ekonomiczno-rachunkowa, techniki biurowej, rysunku technicznego i komputerowego wspomagania projektowania, komunikacji w języku obcym.

Tworzenie pracowni polega na wykonaniu remontu pomieszczeń, instalacji elektrycznych i logicznych, oświetlenia, wyposażenia w sprzęt szkolny i nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK według wykazu KOWEZIU dla tych pracowni.

W budynku szkoły zostaną przebudowane toalety według wymogów sanitarnych, utworzona toaleta dla niepełnosprawnych, zainstalowana platforma schodowa dla niepełnosprawnych. Parter i I piętro zostaną wyremontowane zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania.

W budynku CKP zostanie utworzona toaleta dla niepełnosprawnych, stanowisko do badania silników diesla oraz uzupełniona izolacja fundamentów. Pracownie CKP: budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych, elektrotechniki i elektroniki, eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych zostaną doposażone w sprzęt dydaktyczny umożliwiający uzyskanie umiejętności niezbędnych w firmach transportu wodnego oraz produkcji i przetwórstwa żywności.

Sposób wdrażania: powierzanie i kontrola wykonania robót budowlanych i dostaw sprzętu wykonawcom wyłonionym poprzez zamówienia publiczne. Roboty budowlane i wyposażenie pracowni w budynku szkolnym zostaną wykonane w roku 2017. Wyposażenie pracowni w CKP zostanie zrealizowane w roku 2018.

Rezultatem projektu będzie lepsze dostosowanie warunków kształcenia zawodowego w szkole do potrzeb przedsiębiorstw transportu wodnego oraz produkcji i przetwórstwa żywności, co zwiększy zainteresowanie tymi formami kształcenia, a tym samym liczbę absolwentów szkoły, co jest zgodne z założeniami określonymi w SZOOP RPO WiM dla tego poddziałania.


Konferencja otwierająca projekt.

Realizację projektu w dniu 22.05.2017 rozpoczęła konferencja w ZSEiI, w czasie której uczniowie, rodzice, przedsiębiorcy, samorządowcy oraz nauczyciele zapoznani zostali z ideą projektu oraz planowanymi działaniami.


Spotkanie Zespołu Strategicznego

W ramach realizacji projektu „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Giżyckim we współpracy z przedsiębiorcami” w dniu 19 czerwca 2017 w siedzibie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku odbyło się spotkanie Zespołu Strategicznego, w którym uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorców, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele ZSEiI oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor PZOSiPO Małgorzata Czopińska, przedstawiając główne założenia projektu oraz zadania Zespołu Strategicznego. Podkreśliła ogromnę wagę Zespołu oraz szansę rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Giżyckim, który może przynieść realizacja projektu.

Następnie Kazimierz Ambroziak – autor projektu omówił harmonogram rzeczowo-finansowy pod względem sprzętowym, jednocześnie zwracając się z prośbą do Zespołu Strategicznego o wszelkie wskazówki i pomoc w uszczegółowieniu lub propozycję szerszego opisu wyposażenia i sprzętu jaki będzie zakupiony w ramach projektu.


Rozpoczęcie prac remontowych

Przetarg na wykonanie prac budowlanych rozstrzygnięty. 4 lipca Spółdzielnia Niegocin przejęła plac budowy i rozpoczęła pracę.

Główne cele to:

1. Remont istniejących pomieszczeń do nauki znajdujących się na pierwszym piętrze budynku szkoły.

2. Wykonanie nowych instalacji elektrycznych i oświetlenia

3. Wyposażenie pracowni w specjalistyczne meble i sprzęt.

4. Dostosowanie budynku szkoły do potrzeb osób o rożnej sprawności zgodnie z koncepcją uniwersalnego projektowania polegające na:

  • renowacji i wymianie niektórych drzwi wewnętrznych na parterze i I piętrze,
  • przebudowie toalety dla dziewcząt oraz toalety dla chłopców znajdujących się na parterze budynku,
  • utworzeniu toalety dla osób niepełnosprawnych,
  • montażu platformy przychodowej w budynku,
  • wykonaniu nowych podłóg i ścian w niszy przy wejściu do budynku oraz na parterze i I piętrze, zapewniającego ich stan zgodny z wymaganiami BHP, sanitarnymi i ppoż.
  • skuciu stopnia przy wejściu do biblioteki znajdującej się na parterze budynku w celu uzyskania pochylni,
  • skuciu stopnia przy wejściu do budynku w celu uzyskania pochylni,
  • montażu tablic informacyjnych i oznaczeń,
  • zabudowaniu wystających pionowych rur i innej infrastruktury.


Postępy w pracach remontowych

Remont na półmetku. Odebrano część prac budowlanych. Obecnie zakończono murowanie ścian w toaletach i rozpoczęto układanie płytek ceramicznych. Na piętrze wylano nową posadzkę i przygotowano ściany do malowania. W klasopracowniach dobiega końca modernizacja instalacji elektrycznych i przygotowania do malowania.

 


Prace remontowe ukończone

Prace remontowe korytarzy i klasopracowni praktycznie są już zakończone. Przetarg na dostawę mebli do wyremontowanych klasopracowni został już rozstrzygnięty, wygrała go Spółdzielnia Wielobranżowa "Niegocin" z Giżycka. Teraz oczekujemy na ich dostawę.

 


 

Spotkanie Zespołu Strategicznego

W dniu 8 listopada 2017 w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Strategicznego, w którym uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorców, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele ZSEiI oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Zebranych przywitał i słowo wstepne wygłosił Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych - pan Henryk Kondratowicz. Następnie wicedyrektor szkoły - pan Jerzy Janowski - dokonał charakterystyki wykonanych robót budowlanych, pokazując co się zmieniło w szkole. Przedstawił też stronę internetową projektu - www.projekt.zseii.edu.pl

Następnie pani Anna Kryczka - odpowiedzialna za realizację projektów unijnych w Powiatowym Zespole Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych - przedstawiła informację o przetargach na schodołaz oraz wyposażenie wyremontowanych sal lekcyjnych (meble, komputery, pracownia językowa).

Pan Kazimierz Ambroziak przedstawił informację o kolejnych przygotowywanych przetargach na doposażenie pracowni mechatronicznej i pracowni pojazdów samochodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego. 

Na zakończenie Dyrektor PZOSiPO - pani Małgorzata Czopińska - przedstawiła zebranym sytuację finansową projektu oraz omówiła inne nieinwestycyjne działania projektowe.

Po spotkaniu odbyło się wspólne zwiedzanie szkoły i wyremontowanych sal lekcyjnych.


 

Warsztaty dotyczące wyboru zawodów przez absolwentów/absolwentki gimnazjów.

W dniu 17 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku odbyły się warsztaty na temat: "Stereotypy dotyczące wyboru zawodów przez absolwentów/absolwentki gimnazjów. Zaproszeni nauczyciele, pedagodzy oraz doradcy zawodowi zapoznali się z obawami uczniów i uczennic gimnazjum w związku z wyborem swojego przyszłego zawodu oraz dyskutowali o uprzedzeniach i stereotypach, które mogą skutecznie zakrzywić obraz kształcenia się w danym kierunku.

 


Otwarcie nowych pracowni zawodowych w ZSEiI

Po wakacyjnym remoncie budynku Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej w ostatnim czasie utworzono nowe pracownie: rysunku technicznego i komputerowego wspomagania projektowania, techniki biurowej, ekonomiczno- rachunkową, komunikacji w języku obcym. Pracownie zostały wyposażone w nowe meble, komputery z profesjonalnym oprogramowaniem, tablice, projektory, sprzęt sieciowy. Na korytarzach umieszczono czytelny system informacji, a dla osób z trudnościami w poruszaniu się zamontowano platformę.


Warsztaty "Prowadzenie zajęć w sposób równościowy, umożliwiający włączenie w równym stopniu dziewcząt i chłopców do każdego rodzaju zajęć."

W dniu 3 kwietnia 2018 w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku odbyły się warsztaty poświęcone równości szans kobiet i mężczyzn.

Warsztaty prowadziła pani Mila Kalinina-Kowal, specjalista w dziedzinie równości płci i praw obywatelskich. W odgrywanych zadaniach sytuacyjnych nauczyciele mieli możliwość poznania na czym polega nierówność płci i szans kobiet i mężczyz oraz w jaki sposób prowadzić zajęcia, aby takich nierówności nie wprowadzać, a raczej je eliminować.

Odbyła się przy tym bardzo ciekawa dyskusja, a informacje uzyskane od osoby prowadzącej pozwolą nauczycielom prowadzić zajęcia w sposób równościowy, umożliwiający włączenie do każdego rodzaju zajęć w równych stopniu dziewcząt i chłopców.


 Doposażenie pracowni zawodowych

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego otrzymali kolejny sprzęt przeznaczony do profesjonalnego kształcenia zawodowego. Doposażono pracownię samochodową, pracownię mechatroniki i pracownię języków obcych oraz uzupełniono wyposażenie pozostałych pracowni.
Nowe wyposażenie to stanowiska do badania silników samochodowych, pomp, automatyki przemysłowej (robot 6 osiowy, 3 stanowiska pneumatyki sterowane systemem PLC) oraz projektory, kserokopiarki, plotery, telewizory, mierniki, zasilacze laboratoryjne. 
Dodatkowo pracownia komunikacji w języku obcym - system do nauczania pozwalający uczniom m.in. na pracę w parach, pracę w grupach, pracę indywidualną.

Warto kształcić się w Elektryku! 
Bogato wyposażone profesjonalne pracownie, przeszkolna kadra pedagogiczna i Twoja chęć zdobywania wiedzy to Twoja pewna przyszłość.

 


Konferencja podsumowująca realizację projektu

W dniu 31 sierpnia 2018r w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu. W konferencji wzięli udział m.in. władze powiatu giżyckiego, dyrekcja i pracownicy Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu giżyckiego, przedstawiciele pracodawców, rodziców oraz nauczyciele i uczniowie ZSEiI. Po konferencji zostały zaprezentowane zwiedzającym wyremontowane sale i otrzymany w ramach projektu nowoczesny sprzęt dydaktyczny.